Niedługo zostaniesz mamą i szukasz gadżetów, które ułatwią ci oczekiwania? A może szukasz ciekawego upominku dla przyszłej mamy? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji.

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Warto w tym momencie zadbać o jak najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo. Istnieje wiele ciekawych akcesoriów oraz gadżetów, które z pewnością przydadzą się każdej kobiecie, która oczekuje dziecka. Niektóre dodatki są naprawdę niedrogie a mogą znacznie umilić ten moment. Jeśli szukasz upominku dla przyszłej mamy na pewno idealnie będzie wybrać coś z tego rodzaju gadżetów. W sklepach z artykułami dla kobiet w ciąży na pewno znajdziemy spory wybór akcesoriów, które okażą się ogromną pomocą.

Wygodny sen

Sen oraz wypoczynek podczas ciąży jest bardzo istotny, szczególnie w ostatnich miesiącach. Warto zatem zadbać o to, by czuć się jak najbardziej komfortowo. Podstawowym dodatkiem do wypoczynku będzie duża poduszka ciążowa. Posiada charakterystyczny podłużny kształt. Dzięki temu kobieta może oprzeć się na niej w dowolnej pozycji. Leżenie na boku jest o wiele wygodniejsze, gdy podporę stanowi tego rodzaju poduszka.

Prezenty i gadżety dostępne są na stronie ministerstwogadzetow.com

Innym rozwiązaniem może okazać się także specjalny materac dla kobiet w ciąży. Jest on wykonany ze specjalnego elastycznego materiały, dzięki czemu może się dopasować do kształtu ciała. Poza tym zapobiega bólom kręgosłupa, które podczas ciąży zdarzają się bardzo często. Dlatego bardzo istotne jest by zadbać o właściwy komfort podczas spania.

Wygoda na co dzień

Warto umilać sobie życie korzystając z różnego rodzaju gadżetów. W końcu powstają one w tym celu. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które okazuje się bardzo przydatne dla kobiet w ciąży jest adapter do pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Jest to specjalna ochronka na pas, która poprawia komfort jazdy – nie uciska dolnej partii brzucha.

Nie zapominajmy również o wygodnym ubraniu. Na szczęście obecnie w sklepach znajdziemy oddzielne działy, gdzie znajdują się specjalne ubrania dla kobiet w ciąży. Spodnie czy rajstopy ze specjalnymi gumkami czy odpowiednio dopasowana bielizna. Dodatkiem, który możemy spotkać na takim dziale są przedłużacze obwodu biustonosza. Zamiast kupować nowy biustonosz w czasie ciąży możemy po prostu go poszerzyć przez specjalną przedłużkę.

Po porodzie

Po porodzie również warto zadbać o jak najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo. Bardzo przydatnym gadżetem okazuje się specjalny biustonosz do karmienia piersią. Ułatwia on znacznie karmienie. Jego działanie polega na tym, że miseczki w prosty i łatwy sposób się odpinają bez konieczności zsuwania całego biustonosza. Innym dodatkiem tego typu jest również koszula dla karmiących piersią. Świetnie nadaje się do szpitala zaraz po porodzie.

Jeśli zależy nam na jakimś upominku do przyszłej mamy możemy wybrać coś co przyda się do wyprawki. Mogą to być wszelkiego rodzaju ubranka, śpioszki czy artykuły higieniczne – chusteczki, oliwki, kremy itp. Są to niezbędne artykuły, które z pewnością się przydadzą.