Elegancki salon to wnętrze charakteryzujące się pięknem. Umieszczając w nim gustowny kominek, doda się tego piękna więcej. Wraz z kominkiem salon zyska wiele ciepła oraz przytulności. Jeśli jest to możliwe, najlepiej wybrać kominek na drewno. Będzie cieszył oczy widokiem prawdziwego ognia i zadba o ciepło we wnętrzu.

Dla zyskania dużej ilości ciepła i dla bezpieczeństwa najlepiej wybierać kominek z zamkniętym paleniskiem. Ogień znajdzie się wtedy za szybą. Wybierając wkład kominkowy, wybiera się takie lub inne cechy użytkowe. Decyduje on też o tym, jak dobry ma się widok na ogień. Zależy to bowiem od rodzaju i wielkości szyby.

O tym, czy kominki pasują do salonu, zdecyduje ich obudowa. Najczęściej wybiera się na nią kamień albo kafle. W sprzedaży są także kominki wolnostojące. Te nie wymagają wykonania obudowy, ponieważ kupuje się całą konstrukcję, czyli obudowę i wkład.

Kominek do salonu w stylu klasycznym

Styl klasyczny to elegancja z dawnych lat. Wciąż urządza się tak wnętrza, ponieważ mają domowy klimat i dają poczucie komfortu. Są to nieraz pokoje pełne przepychu, choć obecnie nie wiąże się to z przeładowaniem aranżacyjnym wnętrza. Tradycyjne kominki na drewno z obudową z kamienia to idealny wybór do takich wnętrz. Są piękne i harmonizują ze stylistyką klasycznych salonów. Jeśli jest to wnętrze luksusowe, można wybrać marmur.

Poza kamieniem dobrym wyborem dla klasycznego salonu jest obudowa z kafelków. Mogą być one w stylu retro. Jednak i gładkie, w jednolitym kolorze i bez wzorów, będą dobrym wyborem. Jeśli wybierze się kominek wolnostojący, to albo powinien być on w dawnym stylu, albo w stylu ponadczasowej spokojnej elegancji.

Szalony Max – http://www.szalonymax.pl/ – sprawdź oferty kominków, pieców i wielu innych!

Kominki w nowoczesnych wnętrzach

Salony w stylu nowoczesnym pięknem i wspaniałością dorównują klasycznym. Są jednak inne. Panuje w nich umiar, spokój, minimalizm. Jest też w nich chłodniej. Kominki będą pasować, nawet gdyby wnętrza te były zimne i ascetyczne. Wtedy tym bardziej przyda się taki element, który ogrzeje nie tylko powietrze, ale też aranżację. Dobrym wyborem do nowoczesnych salonów są zarówno kominki tradycyjne, jak i wolnostojące. Wybierając kozę do salonu, można poszukać modelu bardzo oryginalnego.

Jeśli jest to zwykły kominek, to może mieć obudowę z tych samych materiałów, co i przy klasycznych aranżacjach. Można wybrać kamień oraz kafle. Wybierając kafle, trzeba unikać tych, które są stylizowane na dawne, chyba żeby chodziło o zamierzony efekt kontrastu. Kamień idealnie odnajdujący się w nowoczesnych aranżacjach to piaskowiec. Nie jest tak ozdobny, jak marmur czy granit, ale ma w sobie wiele uroku. Jeśli nowoczesne wnętrze jest luksusowe, granit na obudowę kominka to dobry wybór.

Spokojna ponadczasowa elegancja to wybór dla każdego wnętrza. Sprawdzi się i w salonie klasycznym, i w nowoczesnym. Do klasycznego pasują także przedmioty w dawnym stylu. Albo prostota, albo styl retro – to warto mieć na uwadze, wybierając model wolnostojący lub materiał, którym wykończy się kominki. Przy stylu nowoczesnym wybór to albo prostota i elegancja, albo oryginalność.