W jaki sposób łatwo i skutecznie wyczyścić piekarnik? Jak pozbyć się nieprzyjemnego osadu z okapu? Czym najlepiej wyczyścić wnętrze lodówki? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych rozwiązań.

Sprzątanie kuchni z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności. To w tym miejscu zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Istnieją jednak sposoby by łatwo i szybko się ich pozbyć. Możemy skorzystać zarówno z gotowych produktów oraz detergentów, które znajdziemy w sklepie, jak i z domowych sposobów. W zależności od rodzaju powierzchni czy sprzętów kuchennych powinniśmy dokładnie zapoznać się z możliwością ich czyszczenia. Niektóre środki czyszczące mogą być przeznaczone wyłącznie do jednego rodzaju powierzchni. Warto czytać wszelkie etykiety oraz zapoznać się z instrukcją.

Wejdź na stronę General Fresh i sprawdź, jakie odświeżacze powietrza są dostępne

odświeżacz powietrza

Aby czyszczenie kuchni było łatwiejsze i przyjemniejsze powinniśmy przede wszystkim zadbać o regularne porządki. To pierwszy krok, który z pewnością ułatwi utrzymywanie czystości w mieszkaniu. Regularne czyszczenie piekarnika, lodówki czy innych sprzętów sprawi, że będą one wyglądały schludniej oraz dłużej utrzymają swoją sprawność. Warto przynajmniej raz w miesiącu przeprowadzić całkowite czyszczenie sprzętów oraz powierzchni kuchennych.

Czyszczenie piekarnika

Piekarnik w kuchni pełni bardzo ważną funkcje. Nawet jeśli nie jest regularnie używany powinniśmy zadbać o jego czyszczenie. Już po kilku pieczeniach pojawia się osad z tłuszczu. Niewyczyszczony brud z czasem będzie trudniejszy do usunięcia, a poza tym może prowadzić do uszkodzenia piekarnika, a także zmienić smak pieczonych potraw. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju środki czyszczące oraz detergenty, które z łatwością poradzą sobie z takimi zanieczyszczeniami.

Istnieją również domowe sposoby, które również mogą okazać się skuteczne podczas czyszczenia piekarnika. W tym celu można użyć sody oczyszczonej oraz soli. Zmieszane z gorącą wodą stanowią idealną mieszankę, dzięki której z łatwością pozbędziemy się osadu z tłuszczu oraz innych zabrudzeń. Nie używajmy ostrych gąbek oraz narzędzi do pozbywania się zabrudzeń, ponieważ może to prowadzić uszkodzenia powierzchni piekarnika.

Czyszczenie okapu

Okap w kuchni to niezbędny element, który pozwala zadbać o odpowiedni przepływ powietrza w kuchni. Pozbywamy się w ten sposób wszelkich zapachów oraz pary, która powstaje podczas gotowania. Niestety sprzęt ten bardzo szybko się zanieczyszcza, dlatego powinniśmy zadbać o jego regularne mycie. W tym celu warto skorzystać z różnego rodzaju środków czystości oraz detergentów, które służą do tych celów.

Oprócz tego ciekawym rozwiązaniem okazują się domowe sposoby, jak np. roztwór sody oczyszczonej z wodą. W ten sposób możemy pozbyć się rdzy oraz osadu z powierzchni. Podczas mycia unikajmy twardych i chropowatych gąbek czy ścierek. Pamiętajmy również o regularnym sprawdzaniu oraz czyszczeniu filtrów. Należy wyjąć je z okapu i dokładnie oczyścić. Można to zrobić umieszczając go w zmywarce. Przed umieszczeniem go ponownie w okapie należy dokładnie go wysuszyć.